офіційний веб-сайт

НОВИНИ:

Свято до Дня працівника природно-заповідної справи

Свято "День працівників лісу" відмічається досить давно. Так 18-го вересня 1977-го року в СРСР вперше було прийнято окреме "Лісове законодавство", в якому була зроблена спроба не тільки впорядкувати вирубку лісу, а й закласти прямі механізми його раціонального використання та відновлення. Трохи пізніше, 1-го жовтня 1980-го року, оцінивши внесок і досягнення фахівців лісового господарства, професійне свято "День працівників лісу" було внесене до Указу Президії Верховної Ради СРСР "Про святкові і пам’ятні дні" № 3018-Х. Після розпаду Радянського Союзу це свято залишилось національним святом для багатьох суверенних держав, в тому числі і України. У новому українському законодавстві "День працівників лісу" закріплений Указом Президента Україні від 28-го серпня 1993-го року № 356/93 і традиційно святкується в третю неділю вересня.

Також з професійним святом співробітників парку привітали діти цілорічного оздоровчого закладу «Смарагдове місто», які читали вірші, співали пісні, танцювали. Діти були нагороджені призами від адміністрації парку, пригощались солодощами.

Це свято дуже важливе для України, адже ліси – це наше природне багатство, яке ми повинні зберігати і охороняти. Наша країна посідає восьме місце за кількістю територій, зайнятих лісом. З них половина лісів була створена штучно. Тому працівники лісу за свою важку працю цілком гідні професійного свята. "День працівників лісу України" у 2017 році відзначається 17-го вересня.

Фахівці лісового господарства виконують багато функцій. В основному вони займаються охороною лісів від пожеж, хвороб, шкідників. В їх обов'язки входить відтворення, облік та контроль витрат природних ресурсів. Також працівники лісу повинні проводити профілактичні заходи щодо запобігання загорянь, нанесення шкоди від ерозії (руйнування ґрунтів), зсувів. Вони розробляють пропозиції щодо розвитку господарства, утилізації відходів.

Сказати, що день працівників лісу України урочисто відзначається по всій країні не можна. Незважаючи на те, що це свято і офіційне, і дуже важливе, воно не дуже популярне. Тому всі працівники лісу зазвичай відзначають його в компанії колег, або родичів.